Приведен крадец во Куманово, следува соодветна пријава
Приведен крадец во Куманово, следува соодветна пријава
Центар

На 23.11.2022 во 22.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.Р.(20) од Куманово. Тој се сомничи дека одзел повеќе предмети од објект во изградба на улицата „Питу Гули“ Кум...

Приведен крадец од Куманово
Приведен крадец од Куманово
Скопско Ехо

На 23.11.2022 во 22:00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.Р.(20) од Куманово. Тој се сомничи дека одзел повеќе предмети од објект во изградба на улицата „Питу Гули“ Ку...

Приведен крадец во Куманово
Приведен крадец во Куманово
Опсервер

Полициски службеници од СВР Куманово, синоќа во 22:00 часот го лишиле од слобода Д.Р.(20) од Куманово.     Како што информираат од МВР, тој се сомничи дека одзел повеќе...

Приведен крадец во Куманово, следува соодветна пријава
Приведен крадец во Куманово, следува соодветна пријава
Курир

На 23.11.2022 во 22:00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.Р.(20) од Куманово. Тој се сомничи дека одзел повеќе предмети од објект во изградба на улицата „Питу Гули“ Кум...