Приведен 23-годишен кавадарчанец за напад врз полициски службеници
Приведен 23-годишен кавадарчанец за напад врз полициски службеници
MakPress

Дваесет и тригодишен кавадарчанец бил приведен во текот на вчерашниот ден поради тоа што нападнал полициски службеници, информира...

Приведен 23-годишен кавадарчанец за напад врз полициски службеници
Приведен 23-годишен кавадарчанец за напад врз полициски службеници
Канал 5

Како што појаснуваат, во 16.30 часот во Криволак, полициски службеници од ОВР - Неготино го лишил...

Приведен 23-годишен кавадарчанец за напад врз полициски службеници
Приведен 23-годишен кавадарчанец за напад врз полициски службеници
Независен

Кавадарчанец на возраст од 23 години, со привремено живеалиште во Криволак, физички нападнал полициски службеник, кој извршувал службени дејствија. Потоа, момчето се обидело со дрвен и остар предмет д...