Тајани: Белград и Приштина да ги нормализираат односите и да го продолжат патот на дијалог
Тајани: Белград и Приштина да ги нормализираат односите и да го продолжат патот на дијалог
Нетпрес

Белград и Приштина мора целосно да ги нормализираат односите откако постигнаа договор со кој заврши двегодишниот спор за регистарските таблички, изјави денеска италијанскиот министер за на...

Тајани: Белград и Приштина да ги нормализираат односите и да го продолжат патот на дијалог
Тајани: Белград и Приштина да ги нормализираат односите и да го продолжат патот на дијалог
Курир

Белград и Приштина мора целосно да ги нормализираат односите откако постигнаа договор со кој заврши двегодишниот спор за регистарските таблички, изјави денеска италијанскиот министер за надворешни раб...

Тајани: Белград и Приштина да ги нормализираат односите и да го продолжат патот на дијалог
Тајани: Белград и Приштина да ги нормализираат односите и да го продолжат патот на дијалог
Опсервер

Белград и Приштина мора целосно да ги нормализираат односите откако постигнаа договор со кој заврши двегодишниот спор за регистарските таблички, изјави денеска италијанскиот министер за надворешни ...

ОСМАНИ:  Сакам да му се заблагодарам на Ховениер и на САД за активното залагање за договорот на Приштина и Белград за табличките
ОСМАНИ: Сакам да му се заблагодарам на Ховениер и на САД за активното залагање за договорот на Приштина и Белград за...
Денешен Весник

Претседателката на Косово, Вјоса Османи му се заблагодари на амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Приштина, Џефри Ховениер, за договорот што синоќа во Брисел го постигнаа претставниците на...