Опожарено возилото на директорот на „Идризово“: Екипи на МВР направија увид и работат на расветлување на случајот
Опожарено возилото на директорот на „Идризово“: Екипи на МВР направија увид и работат на расветлување на случајот
Лидер

Продолжува хаосот во затворот Идризово. Синоќа му го запалија службеното возило на директорот на затворот Идризово Зоран Јовановски на паркинг во Кисела Вода зад економското училиште, пренесува Алфа. ...

Опожарено возилото на директорот на „Идризово“ – МВР работи на расчистување на случајот
Опожарено возилото на директорот на „Идризово“ – МВР работи на расчистување на случајот
Канал 5

Неофицијално станува збор за подметнат пожар од засега непознати лица. -Од МВР потврдија дека ...

Опожарен автомобилот на директорот на „Идризово“
Опожарен автомобилот на директорот на „Идризово“
Алсат

Голема трагедија била избегната рано изутрина во скопската населба Кисела Вода. Поради засега непознати причини, горел службениот автомобил на директорот на затворот во Идризово, Зоран Јовановски. Во...

Опожарено возилото на директорот на „Идризово“
Опожарено возилото на директорот на „Идризово“
Локално

Рано утрово било опожарено возилото на директорот на КПУ Идризово, Зоран Јовановски. Немилиот настан се случил пред домот на директорот, во скопската населба Кисела Вода. Екипа на Скопската противпожа...