Пендаровски-Го осудувам нападот на клубот во Охрид.итна истрага и одговорност.
Пендаровски-Го осудувам нападот на клубот во Охрид.итна истрага и одговорност.
Либертас

Очекувам надлежните институции да спроведат брза и детална истрага, преземање на сите мерки, со цел расчистување на случајот и одговорност за сторителите порача Пендаровски.

Пендаровски го осуди нападот на бугарскиот клуб во Охрид
Пендаровски го осуди нападот на бугарскиот клуб во Охрид
Локално

Претседателот Стево Пендаровски го осуди вчерашниот напад со огнено оружје на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Пендаровски очекува надлежните институции да спроведат брза и детална истрага,...

Пендаровски го осуди нападот на бугарскиот културен центар во Охрид
Пендаровски го осуди нападот на бугарскиот културен центар во Охрид
ТВ21

Претседателот на државата Стево Пендаровски го осуди нападот на бугарскиот културен центар во Охрид. „Го осудувам нападот на културниот клуб на бугарската заедница во Охрид. Очекувам надлежните инстит...

Бугарскиот клуб во Охрид повторно оштетен, МНР во Скопје го осуди нападот
Бугарскиот клуб во Охрид повторно оштетен, МНР во Скопје го осуди нападот
Во Центар

Бугарскиот клуб во Охрид повторно оштетен, МНР во Скопје го осуди нападот – Во Центар ...

Повторно оштетен бугарскиот клуб во Охрид
Повторно оштетен бугарскиот клуб во Охрид
Скопско Ехо

Ново, трето по ред, намерно оштетување на бугарскиот културен клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид се случило синоќа во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски синоќа за МИА потврди дека 19 часот и ...

Повторно оштетено стаклото на бугарскиот клуб во Охрид
Повторно оштетено стаклото на бугарскиот клуб во Охрид
Сител

– Вчера вечер повторно е оштетено стаклото на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, потврди за МИА портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.Според него, вчера вечер во 19 часот и 12 минути во СВР...

(Видео) Со оружје повторно оштетено стаклото на бугарскиот клуб во Охрид, МНР со осуда
(Видео) Со оружје повторно оштетено стаклото на бугарскиот клуб во Охрид, МНР со осуда
еМагазин

Синоќа во 19 часот и 12 минути во полицијата било пријавено оштетување на стакло на канцеларијата на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. На стаклото од надворешната врата и стаклото од излогот...

Повторно e оштетен бугарскиот клуб во Охрид, реакција на МНР
Повторно e оштетен бугарскиот клуб во Охрид, реакција на МНР
МКД

За настанот бил известен јавен обвинител од ОЈО Охрид, по чии насоки се преземаат мерки за расчистување на настанот.Пред два дена со камен беше оштетено стаклото и дел од светлечката реклама на бугарс...

Повторно оштетено стаклото на бугарскиот клуб во Охрид
Повторно оштетено стаклото на бугарскиот клуб во Охрид
Опсервер

– Вечерва повторно е оштетено стаклото на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, потврди за МИА портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.     Според него, вечерва в...

Трет пат оштетен бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, сега со оружје
Трет пат оштетен бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, сега со оружје
365

Вечерва повторно е оштетено стаклото на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, потврди за МИА портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. Според него, вечерва во 19 часот и 12 минути во СВР Охрид б...

Пак го искршиле стаклото од бугарскиот клуб „Цар Борис“ во Охрид
Пак го искршиле стаклото од бугарскиот клуб „Цар Борис“ во Охрид
Слободен Печат

Вечерва повторно е оштетено стаклото од излогот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид, потврди портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Според него, вечерва во 19 часот и 12 минути во С...

Повторно оштетено стаклото на бугарскиот клуб во Охрид
Повторно оштетено стаклото на бугарскиот клуб во Охрид
Нова Македонија

Фото: Емил Јовановиќ Вечерва повторно е оштетено стаклото на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, потврди за МИА портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. Според него, вечерва во 19 ...