Охриѓанец бесправно градел во стариот дел од градот, полицијата му поднесе кривична пријава
Охриѓанец бесправно градел во стариот дел од градот, полицијата му поднесе кривична пријава
24 Инфо

СВР Охрид поднесе кривична пријава  против М.Д.(24) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење”. Тој, во својство на закупец, без решение за рек...