Најмалку девет загинати и 49 исчезнати во несреќата во рудник за јаглен во Русија
Најмалку девет загинати и 49 исчезнати во несреќата во рудник за јаглен во Русија

Најмалку девет загинати и 49 исчезнати во несреќата во рудник за јаглен во Русија - Слободен печат ...

Најмалку девет загинати и 49 исчезнати во несреќата во рудник за јаглен во Русија
Најмалку девет загинати и 49 исчезнати во несреќата во рудник за јаглен во Русија
Вечер 0 коментари

Најмалку девет лица загинаа, а 49 се заробени и се водат за исчезнати во несреќата во рудник за јаглен во регионот Кемерово, во Сибир, соопштија руски официјални лица. Руските власти соопштија дека д...