Ѓоковиќ и Алкараз се фаворити на Ролан Гарос
Ѓоковиќ и Алкараз се фаворити на Ролан Гарос
Вечер

Рускиот тенисер Данил Медведев не успеа да ја одбрани титулата на Мастерсот во Рим, а по елиминацијата веднаш го насочи фокусот кон грен-слемот Ролан Гарос. Русинот е свесен дека не е меѓу фаворитите ...

Медведев: Ѓоковиќ и Алкараз се главни фаворити во Париз
Медведев: Ѓоковиќ и Алкараз се главни фаворити во Париз
Скопје1

Рускиот тенисер Данил Медведев не помина добро на Мастерсот во Рим. Во третото коло беше поразен од Томи Поло во два сета, додека во претходниот меч имаше доста проблеми со српскиот тенисер Хамад Меѓе...

Медведев: Сакам победа против Синер, Ѓоковиќ и Алкараз
Медведев: Сакам победа против Синер, Ѓоковиќ и Алкараз
Алсат

Четвртиот светски тенисер, русинот Данил Медведев, ја одушеви спортската јавност со неговата скромност, изнесувајќи многу позитивни мислења за своите најголеми ривали, Новак Ѓоковиќ, Јаник Синер и Ка...

Медведев: Тешко е, но сакам да сум подобар од Ѓоковиќ, Алкараз и Синер
Медведев: Тешко е, но сакам да сум подобар од Ѓоковиќ, Алкараз и Синер
Гол

Четвртиот светски тенисер, Русинот Данил Медведев, ја одушеви спортската јавност со неговата скромност, изнесувајќи...