Кина: Шокирани сме од нападот во кој загинаа хуманитарните работници во Газа
Кина: Шокирани сме од нападот во кој загинаа хуманитарните работници во Газа
Канал 5

Пекинг е „против секоја акција што влијае на цивилите, ја уништува цивилната инфраструктура...

Петмина хуманитарни работници загинаа во израелски воздушен напад во Газа
Петмина хуманитарни работници загинаа во израелски воздушен напад во Газа
Работник

Петмина вработени во шпанската хуманитарна организација „World Central Kitchen“ (WCK) загинаа во израелски воздушен напад врз Појасот Газа, објавија палестинските The post Петмина хуманитарни работниц...

Кина: Шокирани сме од нападот во кој загинаа хуманитарните работници во Газа
Кина: Шокирани сме од нападот во кој загинаа хуманитарните работници во Газа
Бизнис Вести

Кина денеска соопшти дека е шокирана од нападот во Газа во кој загинаа седум хуманитарни работници на „Светска централна кујна“, што невладината организација им го припиша на израелските сили. Пекинг...

Најмалку седуммина хуманитарни работници загинаа во Газа
Најмалку седуммина хуманитарни работници загинаа во Газа
Алсат

Најмалку седум хуманитарни работници од тимот кој доставува храна до гладните цивили во Газа се убиени во израелски воен напад во градот Деир Ал-Балах, информира хуманитарната организација „Светска ц...

Седум хуманитарци убиени во „израелски напад“ во Газа
Седум хуманитарци убиени во „израелски напад“ во Газа
Нова Македонија

Седум хуманитарни работници биле убиени во Појасот Газа во, како што рече основачот на нивната добротворна организација, израелски воздушен напад. Меѓу загинатите вработени во шпанската организација С...

Седуммина хуманитарни работници убиени во израелски напад во Газа додека доставувале храна на гладните цивили
Седуммина хуманитарни работници убиени во израелски напад во Газа додека доставувале храна на гладните цивили
Frontline

Странски државјани се меѓу седумте хуманитарни работници убиени во израелски воен напад додека им доставувале храна на гладните цивили во Газа, соопштија непрофитната група World Central Kitchen and в...

Убиени 7 хуманитарци во Газа задолжени за доставување храна на изгладнетите
Убиени 7 хуманитарци во Газа задолжени за доставување храна на изгладнетите
Express

Седуммина вработени во шпанската хуманитарна организација World Central Kitchen (WCK) загинаа во израелски воздушен напад врз Појасот Газа. Хуманитарните работници од Полска, Австралија, Ирска и Велик...

Петмина хуманитарни работници загинаа во израелски воздушен напад во Газа
Петмина хуманитарни работници загинаа во израелски воздушен напад во Газа
Канал 5

Хуманитарни работници од Полска, Австралија, Ирска и Велика Британија се меѓу жртвите на нападот ...

Седум хуманитарци убиени во израелски напад во Газа
Седум хуманитарци убиени во израелски напад во Газа
Локално

Седум хуманитарни работници беа убиени во Појасот Газа, во како што рече основачот на нивната добротворна организација, израелски воздушен напад. Меѓу загинатите вработени во шпанската организација Wo...

Седум хуманитарци убиени во израелски напад во Газа
Седум хуманитарци убиени во израелски напад во Газа
Опсервер

Седум хуманитарни работници беа убиени во Појасот Газа во, како што рече основачот на добротворната организација, во израелски воздушен напад. Меѓу загинатите вработени во шпанската организација ...

Седуммина хуманитарни работници убиени во израелски напад во Газа додека доставувале храна на гладните цивили
Седуммина хуманитарни работници убиени во израелски напад во Газа додека доставувале храна на гладните цивили
Civil Media

Странски државјани се меѓу седумте хуманитарни работници убиени во израелски воен напад додека им доставувале храна на гладните цивили во Газа, соопштија непрофитната група World Central Kitchen and ...