Пожарот во Прешево се гледа и во Куманово
Пожарот во Прешево се гледа и во Куманово
МКД

Српските медиуми јавија дека е прогласена вонредна состојба на таа територија. Во гаснењето на пожарот учествуваат противпожарни екипи и дел од месното население. Од Службата за вонредни ситуации во о...

Голем пожар во близина на Прешево, се гледа и од Куманово
Голем пожар во близина на Прешево, се гледа и од Куманово
Република

Пожарот што попладнево избувна во околината на Прешево во соседна Србија е видлив и во Куманово.Според пишувањата на српските медиуми, опожарени се 50 хектари борова шума. Српските медиуми јавија дека...

Голем пожар во околината на Прешево, вонредна состојба во четири села
Голем пожар во околината на Прешево, вонредна состојба во четири села
Либертас

олем пожар избувна во близина на Прешево, во атарите на селата Црнотинце, Рајинце, Горња и Доња Шушаја. Горат 50 хектари борова шума, а пожарот е видлив и во Куманово. Општина П...

Голем пожар во близина на Прешево, огнот се приближува кон куќите (ВИДЕО)
Голем пожар во близина на Прешево, огнот се приближува кон куќите (ВИДЕО)
Канал 5

Противпожарните екипи со часови се борат со пожарот, а хеликоптер чека да се обиде да го изгаси п...