Емир Кустурица се сретна со Путин и побара пари да сними три филмови
Емир Кустурица се сретна со Путин и побара пари да сними три филмови
Независен

  Српскиот режисер Емир Кустурица се сретна со рускиот претседател Владимир Путин и му рекол дека сака да сними три филма според делата на руските класици. Режисерот изрази надеж дека шефот на Кр...