Нема приведени лица за пукањето кон градоначалникот на Арачиново
Нема приведени лица за пукањето кон градоначалникот на Арачиново
24 Инфо

Заменик министерот за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев во утринското гостување на Слободен печат, кажа дека напаѓачите на градоначалникот на Арачиново се уште шетале на слобода. Уапсените лица од ...

Две лица се приведени за пукањето во Арачиново, по напаѓачот сè уште се трага
Две лица се приведени за пукањето во Арачиново, по напаѓачот сè уште се трага
365

Информацијата попладнето ја пренесе телевизија Сител, но официјална потврда од Министерството за внатрешни работи сè уште нема Илустративна фотографија / ФОТО: Архива Две лица се приведени под сом...

Две лица приведени за пукањето во Арачиново
Две лица приведени за пукањето во Арачиново
24 Инфо

Две лица се приведени за пукањето во Арачиново, кога беше пукано врз градоначалникот и неговите соработници, дознава ТВ21 од полициски извори.  Шоферот на градоначалникот Ридван Ибрахими, беш...

Две лица приведени за пукањето во Арачиново
Две лица приведени за пукањето во Арачиново
Сител

Две лица се приведени под сомнение за помагање во вчерашниот обид за атентат врз градоначалникот на Арачиново. Извори од МВР велат дека полицијата се уште е на терен и се прават напори да се идентифик...

Две лица приведени за пукањето во Арачиново, се бара снајперистот
Две лица приведени за пукањето во Арачиново, се бара снајперистот
Алсат

Две лица се приведени под сомнение за помагање во вчерашниот обид за атентат врз градоначалникот на Арачиново. Извори од МВР велат дека полицијата се уште е на терен и се прават напори да се ...

Две лица приведени за пукањето во Арачиново, се уште се трага по напаѓачот
Две лица приведени за пукањето во Арачиново, се уште се трага по напаѓачот
Вечер

Две лица се приведени под сомнение за помагање во вчерашниот обид за атентат врз градоначалникот на Арачиново. Извори од МВР велат дека полицијата се уште е на терен и се прават напори да се и...

Две лица приведени за пукањето во Арачиново
Две лица приведени за пукањето во Арачиново
Нова Македонија

Две лица се приведени под сомнение за помагање во вчерашниот обид за атентат врз градоначалникот на Арачиново. Извори од МВР велат дека полицијата сѐ уште е на терен и се прават напори да се иденти...

Две лица приведени за пукањето во Арачиново, се бара снајперистот
Две лица приведени за пукањето во Арачиново, се бара снајперистот
Скопје1

Две лица се приведени и се сомничат за помагање во обидот за атентат врз градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибраими, кадар на ДУИ, објави ТВ Сител. Се прават напори да се идентификува и да се привед...

Две лица приведени за пукањето во Арачиново
Две лица приведени за пукањето во Арачиново
4News

Две лица се приведени и се сомничат за помагање во обидот за вчерашниот атентат врз градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибраими, кадар на ДУИ, неофицијално објавија повеќе медиуми. Се прават напори д...

Две лица се приведени за пукањето во Арачиново, по напаѓачот сè уште се трага
Две лица се приведени за пукањето во Арачиново, по напаѓачот сè уште се трага
360 степени

Информацијата попладнето ја пренесе телевизија Сител, но официјална потврда од Министерството за внатрешни работи сè уште нема Илустративна фотографија / ФОТО: Архива Две лица се приведени под с...

Две лица приведени за пукањето во Арачиново, полицијата го бара напаѓачот
Две лица приведени за пукањето во Арачиново, полицијата го бара напаѓачот
Нетпрес

Две лица се приведени под сомнение за помагање во вчерашниот обид за атентат врз градоначалникот на Арачиново, објави телевизија Сител. Извори од МВР велат дека полицијата се уште е на те...