(ВИДЕО) Нова драма во САД: Брод удри во мост, се излеа нафта, спасувачките служби го блокираа сообраќајот
(ВИДЕО) Нова драма во САД: Брод удри во мост, се излеа нафта, спасувачките служби го блокираа сообраќајот
А1он

Речен брод денеска удри во мостот на островот Пеликан во Галверстон, Тексас.Како што пренесува Click2Houston, полицијата и другите спасувачки служби го блокирале целиот сообраќај. Засега не е познато...

Драма во САД: Уште еден брод се заби во мост, блокиран е сообраќајот (ВИДЕО)
Драма во САД: Уште еден брод се заби во мост, блокиран е сообраќајот (ВИДЕО)
Канал 5

Според извештаите, бродот удрил во мостот на островот Пеликан, предизвикувајќи полицијата и други...