Девојчето кое Кејт Мидлтон го посети кога боледуваше од рак ѝ испрати трогателна порака на принцезата
Девојчето кое Кејт Мидлтон го посети кога боледуваше од рак ѝ испрати трогателна порака на принцезата
Еспресо

Откако Кејт Мидлтон објави дека има рак, на социјалните мрежи почна да се споделува видео од трогателниот момент кога принцезата од Велс облекла розов фустан за да запознае мало девојче кое има леукем...