Чилеанецот кој го исфрли Ѓоковиќ ќе игра полуфинале на Мастерсот во Рим
Чилеанецот кој го исфрли Ѓоковиќ ќе игра полуфинале на Мастерсот во Рим
Гол

Алехандро Табило го игра турнирот од соништата во Рим, бидејќи се пласира во полуфиналето на овој Мастерс. Чилеанецот...