Без победник во дуелот меѓу Вест Хем и Тотенхем
Без победник во дуелот меѓу Вест Хем и Тотенхем
Нетпрес

Фудбалерите на Тотенхем Хотспур аи ги намалија шансите за пласман во Лигата на шампионите следната сезона играјќи 1:1 (1:1) на гостувањето кај Вест Хем Јунајтед во натпреварот од 31. коло...