Бејби Лазања на британската ТОП ЛИСТА: Тоа му успеа само уште на еден хрватски изведувач
Бејби Лазања на британската ТОП ЛИСТА: Тоа му успеа само уште на еден хрватски изведувач
Вечер

Марко Пуришиќ, попознат под псевдонимот Бејби Лазања, кој настапи како претставник на Хрватска на Евровизија со песната „Рим Тим Таги Дим“ доживеа уште еден голем успех – влезе на британската то...

ПО УСПЕХОТ НА ЕВРОВИЗИЈА, БЕЈБИ ЛАЗАЊА СТАНА ВТОРИОТ ХРВАТСКИ ПЕЈАЧ КОЈ ВЛЕГОЛ НА БРИТАНСКАТА ТОП-ЛИСТА
ПО УСПЕХОТ НА ЕВРОВИЗИЈА, БЕЈБИ ЛАЗАЊА СТАНА ВТОРИОТ ХРВАТСКИ ПЕЈАЧ КОЈ ВЛЕГОЛ НА БРИТАНСКАТА ТОП-ЛИСТА
Сакам Да Кажам

По големиот успех на Евровизија викендов, Марко Пуришиќ попознат како Бејби Лазања влезе на официјалната британска топ-листа на синглови. Неговиот хит „Рим тим таги дим“ дебитираше на 70. место. Бејби...

Бејби Лазања влезе на британската топ листа: Само еден хрватски уметник успеал во тоа
Бејби Лазања влезе на британската топ листа: Само еден хрватски уметник успеал во тоа
Еспресо

Марко Пуришиќ, попознат под псевдонимот Бејби Лазања, кој настапи како претставник на Хрватска на Евровизија со песната „Рим Тим Таги Дим“, доживеа уште еден голем успех – влезе во британската т...