Спорт

Гонсало Рамос испиша историја со хет-трикот: Роналдо е наш капитен, мој идол…!
Гонсало Рамос испиша историја со хет-трикот: Роналдо е наш капитен, мој идол…!
Спорт

Гонсало Рамош кој го даде првиот хет-трик на 22-то Светско првенство во Катар, стана првиот играч после Мирослав Клосе по цели две децении кој дал три гола на еден меч на првиот свој како – с...

Дебакл на Пелистер во Ирун, Бидасоа славеше со 12 разлика
Дебакл на Пелистер во Ирун, Бидасоа славеше со 12 разлика
Спорт

Пелистер го претрпе третиот пораз во новата сезона од Евгропската лига и најави дека максимум во групата Д, веројатно, ќе биде четвртата позиција. На гостувањето во Ирун, кај Бидасоа, битолча...

Потег на Мундијалот: Топката стои, Буфал го исмеа Љоренте со – најлуд дриблинг (ВИДЕО)
Потег на Мундијалот: Топката стои, Буфал го исмеа Љоренте со – најлуд дриблинг (ВИДЕО)
Спорт

Мароканецот Буфал денеска го исмеа Маркос Љоренте со еден дриблинг по кој цел свет падна од смеење, а урнебесниот потег конкурира за – дриблинг на Мундијалот. Топката стоеше, а окол...

Не може без сеир за Роналдо: ВАР го фати во офсајд и кога е на – клупа! (ФОТО)
Не може без сеир за Роналдо: ВАР го фати во офсајд и кога е на – клупа! (ФОТО)
Спорт

Првпат после 31 меч во низа и после 14 години, Кристијано Роналдо не беше стартер за Португалија, а без него бившиот европски првак ја распарчи Швајцарија со 6-1 за пласман во четвртфинале, п...

Португалија без Роналдо уште помоќна – со стил завери четвртфинале (ВИДЕО)
Португалија без Роналдо уште помоќна – со стил завери четвртфинале (ВИДЕО)
Спорт

Португалија беше меѓу трите селекции кои после 180 минути во Катар обезбеди осминафинале, но не блескаше и требаше Фернандо Сантош да го остави Кристијано Роналдо на клупа, за „европските Бра...

Гонсало Рамос покажа зашто е Роналдо резерва – прв со хет-трик во Катар! (ВИДЕО)
Гонсало Рамос покажа зашто е Роналдо резерва – прв со хет-трик во Катар! (ВИДЕО)
Спорт

Гонсало Рамос, изненадувањето на Фернандо Сантош да биде стартер и Кристијано Роналдо да седи на клупа, покажа вечерва зашто е прв избор, зашто стигна до хет-трик вечерва против Швајцарија. ...

Бабунски си замина од Победа
Бабунски си замина од Победа
Спорт

Прилепска Победа ќе ја заврши есенската полуетапа после враќањето во Првата лига без својот кормилар Бобан Бабунски, кој си замина од клубот. Бабунски летово седна на кормилото, Поб...

Невидено на Мундијалите: На химните сите фоторепортери сликаа резерва – Роналдо (ФОТО)
Невидено на Мундијалите: На химните сите фоторепортери сликаа резерва – Роналдо (ФОТО)
Спорт

Вакво нешто не се случило во историја, на химните пред старт на меч на Светско првенство, главна ѕвезда да биде резерва. А, тоа е Кристијано Роналдо, кој вечерва на мечот од осминафиналето ме...

Португалија без Роналдо маршира кон четвртфинале: Пепе ја дуплира предноста (ВИДЕО)
Португалија без Роналдо маршира кон четвртфинале: Пепе ја дуплира предноста (ВИДЕО)
Спорт

Португалија после пола час дојде до огромни 2-0 и маршира кон четвртфинале на СП во Катар, откако Пепе, кој е најстар европски фудбалер со настап на Мундијалите даде гол по корнер за голема п...

Затоа Роналдо е резерва: Гонсало Рамош го проби Зомер за водство на Портигалија (ВИДЕО)
Затоа Роналдо е резерва: Гонсало Рамош го проби Зомер за водство на Портигалија (ВИДЕО)
Спорт

Гонсало Рамош, изненадувањето на Фернандо Сантош против Швајцарија на сметка Кристијано Роналдо да остане резерва излезе полн погодок, зашто од првата вистинска шанса, напаѓачот со мајсторски...

Сеир на годината: Шпанија имаше тики-така, сега има – тик-ток! (ФОТО)
Сеир на годината: Шпанија имаше тики-така, сега има – тик-ток! (ФОТО)
Спорт

Шпанија како и на секое големо натпреварување доаѓа со највисоки амбиции, како еден од фаворити за трофеј, ама и второ Светско првенство по ред, Шпанците предвреме си одат дома – после осмина...

МЗТ лесно и убедливо го преслуша некогаш големиот ривал за трофеи!
МЗТ лесно и убедливо го преслуша некогаш големиот ривал за трофеи!
Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва, на домашен терен, лесно и убедливо го совладаа Еуро Никел (77-51), некогаш големиот ривал во битките за трофеи со што дојдоа до шестиот триумф во низа во Пр...