Слободен Печат

На „Табановце“ за излез од земјава се чека 90 минути, на „Пелинце“ еден час
На „Табановце“ за излез од земјава се чека 90 минути, на „Пелинце“ еден час
Слободен Печат

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини попладнево е зголемен. На ГП „Табановце” времето на чекање за излез од државата е околу 90 минути. На „Пелинце” за и...

ВИДЕО | Глутница бездомни кучиња се шетаат по улиците на Струга
ВИДЕО | Глутница бездомни кучиња се шетаат по улиците на Струга
Слободен Печат

Се чини дека сѐ уште нема решение за проблемот со бездомните кучиња во Охрид и Струга, најголемите туристички дестинации во Македонија во летниот период. Неретки се пријавите од лица каснати од куче в...