Скопско Ехо

Среќа во несреќа, преживеал сообраќајка со „ферари“ при брзина од 300 км/ч
Среќа во несреќа, преживеал сообраќајка со „ферари“ при брзина од 300 км/ч
Скопско Ехо

Возач (59) на „ферари“ во Германија имал при сообраќајна несреќа имал  невидена среќа. Тој преживеал судир при брзина од 300 км/ч, а притоа не повредил никого. Страшната несреќа се случила на патот А9...

По тригодишна употреба новите контејнери стасаа за поправки
По тригодишна употреба новите контејнери стасаа за поправки
Скопско Ехо

Со репарација на сите оштетени садови наменети за одлагање комунален отпад, со зафатнина од 3,2 кубни метри, коишто се поставени на територијата на градот Скопје, започна ЈП „Комунална хигиена“ –...

Владата ја поништи одлуката за прием на Онишченко во државјанство
Владата ја поништи одлуката за прием на Онишченко во државјанство
Скопско Ехо

Владата на Република Македонија на денешната седница одлучи да се поништи одлуката за прием на Олександр Онишченко во државјанство на Република Северна Македонија. -Владата ја донесе одлуката откако г...

Левица ги тужи менаџерите на ЕВН, не пријавувале кражба на струја во Арачиново
Левица ги тужи менаџерите на ЕВН, не пријавувале кражба на струја во Арачиново
Скопско Ехо

Од политичката партија Левица соопштија дека ќе поднесат тужба против двајца менаџери на ЕВН, бидејќи не пријавиле кражба на струја во Арачиново. – Ја известуваме јавноста дека Правниот сектор н...

Ќе се финализира супервештачењето за автобуската несреќа кај Ласкарци
Ќе се финализира супервештачењето за автобуската несреќа кај Ласкарци
Скопско Ехо

Спроведени се сите неопходни увиди и анализи и наскоро ќе се изготви супервештачењето и предметот за автобуската несреќа кај Ласкарци ќе биде вратен на понатамошно постапување. Ова е информацијата кој...

До крајот на годинава и Косово ќе аплицира за влез во ЕУ
До крајот на годинава и Косово ќе аплицира за влез во ЕУ
Скопско Ехо

Косово ќе поднесе барање за членство во Европска Унија до крајот на годинава, изјави денеска во Тирана претседателката на Косово, Вјоса Османи. – Овде пред сите лидери на ЕУ денеска ќе објавам дека Ко...

Студентите со концерт ќе го обележат Денот на Факултетот за музичка уметност
Студентите со концерт ќе го обележат Денот на Факултетот за музичка уметност
Скопско Ехо

Со традиционалниот концерт, Факултетот за музичка уметност – Скопје при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј” во Скопје денеска го одбележува денот од своето основање. Концертот насловен „Re:Birth-Day –...

Потпишан договор, од јануари поевтин роаминг со земјите од ЕУ
Потпишан договор, од јануари поевтин роаминг со земјите од ЕУ
Скопско Ехо

Од идната 2023 година земјите од Западен Балкан ќе плаќаат поевтин роаминг со земјите членки на Европската унија. Премиерот Димитар Ковачевски денеска во рамките на Самитот Западен Балкан во Тирана з...

Вучиќ сепак отиде во Тирана: Подобро да си на маса, отколку…
Вучиќ сепак отиде во Тирана: Подобро да си на маса, отколку…
Скопско Ехо

Српскиот претседател Александар Вучиќ пристигна во Тирана, каде што денеска учествува на самитот на лидерите ЕУ-Западен Балкан. Вучиќ по пристигнувањето на Самитот изјави дека на овој состанок присуст...

Тим за санкции од Вашигтон дојде во Македонија заради „поагресивен поглед на минатите и сегашните корумпирани актери“
Тим за санкции од Вашигтон дојде во Македонија заради „поагресивен поглед на минатите и сегашните корумпирани актери“
Скопско Ехо

Присуство на посебен Тим за санкции од Вашингтон, САД, во Македонија објави денеска американската амбасадорка во наша земја Анџела Агелер. Во објавата на нејзиниот прифил на социјална мрежа Твитер таа...

Крадец соголил возило, веднаш уапсен од полицијата
Крадец соголил возило, веднаш уапсен од полицијата
Скопско Ехо

Фатен крадец во Прилеп. Вчера на ул.„Орде Тутески” во Прилеп, полициски службеници го лишиле од слобода прилепчанецот К.Ш.(29). – Тој бил фатен веднаш по извршување „тешка кражба” од возило „опе...

Некој мисли и на сиромашните, отворил маркет во кој може да пазарат само лица со ниски приходи
Некој мисли и на сиромашните, отворил маркет во кој може да пазарат само лица со ниски приходи
Скопско Ехо

Јохан Риндевал е 39-годишниот поранешен работник во технолошката индустрија кој сега го води синџирот на социјални продавници (Matmissionen), односно „Мисија за храна“, во Шведска. Станува збор за соц...