Канал 5

Грејната сезона се ближи, владата уверува дека граѓаните ќе имаат топли радијатори
Грејната сезона се ближи, владата уверува дека граѓаните ќе имаат топли радијатори
Канал 5

Иако БЕГ преку соопштение се огради дека нема веќе правна основа да ги користи топланите, вицепре...

Кривична пријава против лице од Скопје за загрозување на животната средина и природата со отпад
Кривична пријава против лице од Скопје за загрозување на животната средина и природата со отпад
Канал 5

-На 15.02.2022, полициски службеници од Единицата за економски и компјутерски криминал, инспектор...

Новата американска амбасадорка во Македонија Ангела Агелер и официјално положи заклетва
Новата американска амбасадорка во Македонија Ангела Агелер и официјално положи заклетва
Канал 5

Агелер е дипломатка од кариера, и во Македонија доаѓа од позицијата заменик- амбасадор на САД во ...

Османи ги претстави во Собрание приоритетите на претседавањето со ОБСЕ
Османи ги претстави во Собрание приоритетите на претседавањето со ОБСЕ
Канал 5

На работен состанок со Делегацијата на Собранието во Парламентарното собрание на ОБСЕ, Османи ги ...

МЗ: Регистрирани се 81 нови случаи на Ковид-19
МЗ: Регистрирани се 81 нови случаи на Ковид-19
Канал 5

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во...

Рашиди: Алијанса за Албанците продолжува да дејствува како опозиција
Рашиди: Алијанса за Албанците продолжува да дејствува како опозиција
Канал 5

Се додека нема такво нешто чисто е шпекулација,  рече денеска на прес-конференција во Собран...

МФ: Владата обезбеди 250 милиони евра со поволни услови преку германски хартии од вредност
МФ: Владата обезбеди 250 милиони евра со поволни услови преку германски хартии од вредност
Канал 5

 Средствата ќе се искористат за отплата на стари долгови кои доспеваат и за финансирање на б...

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Гордан Шутаров
Реакција од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Гордан Шутаров
Канал 5

Скопје страда заради бизнис интересите на Арсовска, Ковачевски и Зечевиќ, сите се ставени во пого...

Бочварски: До сега инвестираме 23 милиони евра за реконструкција на локални улици во општните
Бочварски: До сега инвестираме 23 милиони евра за реконструкција на локални улици во општните
Канал 5

Ова го потенцираше министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, на денешната Конференција н...

Пуштена во употреба реконструираната училишна сала во ООУ „Дане Крапчев“
Пуштена во употреба реконструираната училишна сала во ООУ „Дане Крапчев“
Канал 5

-Учениците од ООУ „Дане Крапчев“ добија комплетно реконструирана училишна спортска са...

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски за кусо време го напуштија сите
ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски за кусо време го напуштија сите
Канал 5

Дезертерот Ковачевски за кусо време го напуштија сите, очигледни се кавгите во коалицијата на вла...

Ковачевски: Со 250 милиони евра од само пет проекти, Владата ги поддржува општините
Ковачевски: Со 250 милиони евра од само пет проекти, Владата ги поддржува општините
Канал 5

Премиерот Димитар Ковачевски, во своето обраќање на настанот по повод презентација на „Прое...