Денешен Весник

Илјадници се пред Собранието, Ребека ја изведе „Налеј, налеј“
Илјадници се пред Собранието, Ребека ја изведе „Налеј, налеј“
Денешен Весник

Наспроти очекувањата поради дождот, масовно како и во претходните денови продолжи протестот против францускиот предлог.Започна пред Владата, потоа продолжи со марш до МНР, а сега протестот се одвива п...

ЈАКИМОВСКИ: За Албанија да оди во ЕУ, нам ни се фрла предлогот на големиот Макрон, а главата му се сече на македонскиот народ со протоколот
ЈАКИМОВСКИ: За Албанија да оди во ЕУ, нам ни се фрла предлогот на големиот Макрон, а главата му се сече на македонски...
Денешен Весник

Францускиот предлог е обична дипломатска лага, вели градоначалникот на Карпош и лидер на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски.– Нас ни се фрла предлогот на големиот Макрон, а од позади се цитира протокол...

Дождот не ги попречи протестите пред Владата
Дождот не ги попречи протестите пред Владата
Денешен Весник

Народниот протест против францускиот предлог за Македонија денеска продолжи во 19 часот пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до Собрание на Република Македонија....

КРМОВ ПРЕДУПРЕДУВА: Власта уфрла провокатори, затоа на дистанца и без фантомки
КРМОВ ПРЕДУПРЕДУВА: Власта уфрла провокатори, затоа на дистанца и без фантомки
Денешен Весник

Борислав КРМОВВласта планира со уфрлени провокатори да исценира инцидент и да тепа и апси! Донесена е полиција од цела држава!Затоа, само внимателно без фантомки и на дистанца да не им влеземе во замк...

АНАЛИЗА: Инвестирањето во фотоволтаични извори нa струја во Кичево и Битола е големо фијаско
АНАЛИЗА: Инвестирањето во фотоволтаични извори нa струја во Кичево и Битола е големо фијаско
Денешен Весник

Како лице од техника, особено од електротехника, сметам дека инвестирањето – сега – во фотоволтаични извори на електрична енергија во Кичево и Битола, во овие услови на Македонија претставува ГОЛЕМО Ф...

Ќе се формираат работни групи за да се подобрел францускиот предлог
Ќе се формираат работни групи за да се подобрел францускиот предлог
Денешен Весник

Планирано е да се формираат работни групи помеѓу политичките партии кои што ќе работат на Предлог – забелешки кои што се проблематични во целиот овој текст. Предлогот е во тие работни групи помеѓу по...

НАВИВА И ДИПЛОМАТОТ СО МАЧИЊАТА ВАНХОЈТЕ: Бугарија ќе ги почитува правата на Македонците, а вашата земја конечно ќе киниса во ЕУ
НАВИВА И ДИПЛОМАТОТ СО МАЧИЊАТА ВАНХОЈТЕ: Бугарија ќе ги почитува правата на Македонците, а вашата земја конечно ќе к...
Денешен Весник

Можен е сериозен напредок на С. Македонија благодарение на францускиот предлог. Бугарија ќе ги почитува основните права на Македонците како што е идентитетот, јазикот и културата, а за возврат вашата ...

НИКОЛОСКИ СО АЛАБАКОСКИ: Тој не е пироман, тој е ѕвезда
НИКОЛОСКИ СО АЛАБАКОСКИ: Тој не е пироман, тој е ѕвезда
Денешен Весник

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на социјалните мрежи соопшти дека имал средба со пејачот Ламбе Алабакоски.– Тој не е пироман, тој е ѕвезда и горд Македонец. А Владата на СДСМ и ДУ...

КОВАЧЕВСКИ НЕ ПЛАШИ: Вечерва се подготвува нешто
КОВАЧЕВСКИ НЕ ПЛАШИ: Вечерва се подготвува нешто
Денешен Весник

Во пресрет на вечерашниот протест, премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски на заедничка прес-конференција со претседателот на Советот на Европа, Шарл Мишел предупреди дека вечерва на про...

КОВИД 19: АЛАРМАНТНИ 23 отсто позитивни од тестираните или 293 случаи од 1 254 тестови, нема починати
КОВИД 19: АЛАРМАНТНИ 23 отсто позитивни од тестираните или 293 случаи од 1 254 тестови, нема починати
Денешен Весник

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа:Направени се 1.254 тестови, а регистрирани се нови 293 случаи на КОВИД-19: Скопје –...