BalkanWeb(al)

Presidenti i ri/ Gjata: T’i ulemi në gjunjë Ramës, nuk është opozitë kjo! Alibeaj s’ka asnjë firmë, është i shkarkuar
Presidenti i ri/ Gjata: T’i ulemi në gjunjë Ramës, nuk është opozitë kjo! Alibeaj s’ka asnjë firmë, është i shkarkuar
BalkanWeb

Në emisionin “Open” në News24 Çlirim Gjata, foli për emrat e propozuar nga kreu i Grupit Parlamentar të PD Enkelejd Alibeaj, për Presidentin e ri. Gjatë bisedës në studio, Gjata u tregua i prerë, ndër...

Plas debati në ‘Open’/ ‘Nuk je mësues që vendos nota’, Zheji i kthehet Gjatës: Ore boll, je rraskapitës! Unë hap gojën, ti ndërhyn (VIDEO)
Plas debati në ‘Open’/ ‘Nuk je mësues që vendos nota’, Zheji i kthehet Gjatës: Ore boll, je rraskapitës! Unë hap gojë...
BalkanWeb

Është shoqëruar me debate dhe tone të ashpra diskutimi mes analistit Artur Zheji dhe Çlirim Gjatës në emisionin “Open” në News24. Ndërsa analisti Zheji ka folur për operacionin e kryer nga SPAK ka pas...

Video/ Ukraina vijon me strategjinë e dëmtimit të infrastrukturës në dobi të luftës, momenti kur ushtria hedh në erë urën e Luhanskut
Video/ Ukraina vijon me strategjinë e dëmtimit të infrastrukturës në dobi të luftës, momenti kur ushtria hedh në erë ...
BalkanWeb

Hedhja në erë e urave dhe infrastrukturës vendase nga trupat ukrainase si strategji për të ndaluar avancimin e ushtrisë ruse dhe bllokimin e furnizimeve për këtë të fundit, është një lëvizje e njohur ...

“Rama shumë miq ish-ministra i ka bërë bedena”, Meta: S’i shmangem drejtësisë, kam fituar betejën e të drejtës sime
“Rama shumë miq ish-ministra i ka bërë bedena”, Meta: S’i shmangem drejtësisë, kam fituar betejën e të drejtës sime
BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta nuk i ka kursyer sulmet në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Në një intervistë për “Të paekspozuarit” në MCN, kreu i shtetit theksoi se Rama ka frikërat dhe ankthet e tij nga dr...

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari tregon prapaskenat: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre
Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari tregon prapaskenat: Bosët e krimit jan...
BalkanWeb

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka treguar prapaskenat nga aksioni i SPAK ditën e sotme, qe çoi ne arrestimin e 18 personave. Ai tha se bosët e krimit në Shqipëri kanë informator në polici dhe proku...

Kombet e Bashkuara bëjnë paralajmërimin e rëndë: Nëse kjo luftë vazhdon deri në fund të vitit, 90 përqind e ukrainasve…
Kombet e Bashkuara bëjnë paralajmërimin e rëndë: Nëse kjo luftë vazhdon deri në fund të vitit, 90 përqind e ukrainasve…
BalkanWeb

Programi i Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) ka paralajmëruar se 90% e njerëzve brenda Ukrainës mund të shtyhen në varfëri nëse Rusia vazhdon sulmin e saj. “Po flasim për nëntë n...

EMRAT/ Para në këmbim të ekzekutimit të Fatmira Dedajt, kush janë dy vrasësit e arrestuar sot me urdhër të SPAK
EMRAT/ Para në këmbim të ekzekutimit të Fatmira Dedajt, kush janë dy vrasësit e arrestuar sot me urdhër të SPAK
BalkanWeb

Detaje të tjera dalin nga dosja hetimore për dy persona të tjerë, që janë arrestuar me urdhër të SPAK. Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se mes të arrestuarve është Petrit Qoli, i dyshua...

“5+1” , video emocionuese, gëzim në familjen Immobile
“5+1” , video emocionuese, gëzim në familjen Immobile
BalkanWeb

Ciro Immobile dhe gruaja e tij Jessica janë në pritje të fëmijës së tyre të katërt. Ka qenë vetë sulmuesi i Lazios që ka bërë njoftimin në rrjetet sociale, përmes një videoje në profilin e bashkëshort...

“100 mijë euro për vrasjen e Indrit Dokles”, ja akuza e SPAK për Ervis Martinajn
“100 mijë euro për vrasjen e Indrit Dokles”, ja akuza e SPAK për Ervis Martinajn
BalkanWeb

Ervis Martinaj akuzohet nga SPAK se ka krijuar kushtet për vrasjen e Indrit Dokles. Ai është i dyshuar sipas Prokurorisë për kryerjen e veprës penal: “Sigurimi i kushteve dhe i mjeteve materiale pë...

U arrestua gjatë mega-operacionit, zbulohet arsyeja e arrestimit të avokatit të Florenc Çapjas, bashkëpunoi me Dumanin dhe grupin e tij për …
U arrestua gjatë mega-operacionit, zbulohet arsyeja e arrestimit të avokatit të Florenc Çapjas, bashkëpunoi me Dumani...
BalkanWeb

Alban Bengasi është avokati i arrestuar gjatë mega-operacionit të SPAK, të shtirë në disa qytete. Ai njihet si avokati i Florenc Çapjes, ndaj të cilit është lëshuar urdhër-arresti. Në dosjen hetimore ...