Alsat M(al)

Adoleshenti 16 vjeçar, kërkon rekordin botëror
Adoleshenti 16 vjeçar, kërkon rekordin botëror
Alsat M

Mack Rutherford, a British-Belgian 16 year-old who is attempting to break the current world record of youngest person to fly solo around the world, poses in front of his aircraft after arriving Wedn...

VIDEO / Përmbysja fantastike e Evertonit për mbijetesë në Premier Ligë
VIDEO / Përmbysja fantastike e Evertonit për mbijetesë në Premier Ligë
Alsat M

Ekipi i Frank Lampardit, ka arritur një fitore të rëndësishme, me të cilën siguroi një vend në Premier Ligë edhe në sezonin e ardhshëm. Evertoni shënoi fitore të rëndësishme 3:2 ndaj Kristal Pallasit ...

G7, do të ndajë mbi 17 miliardë euro për Ukrainën
G7, do të ndajë mbi 17 miliardë euro për Ukrainën
Alsat M

Liderët financiarë të G7-s janë pajtuar që t’i ndajnë mbi 17 miliardë euro për Ukrainën në muajt e ardhshëm, derisa pushtimi rus po vazhdon.  Ministrat e Financave dhe guvernatorët e Bankave Qend...

Kim Kardashian habit me daljen e saj në publik
Kim Kardashian habit me daljen e saj në publik
Alsat M

Jemi mësuar ta shohim Kim Kardashian gjithmonë të kuruar deri në detaje, por në daljen e saj të fundit ajo dukej më e thjeshtë se kurrë.Ajo u dha ndjekësve një pamje të rrallë të rutinës së saj të mën...

Lija e majmunëve shfaqet në Itali dhe Suedi
Lija e majmunëve shfaqet në Itali dhe Suedi
Alsat M

Italia dhe Suedia janë vendet e fundit që kanë raportuar raste të sëmundjes së rrallë të lisë së majmunit, pas Britanisë së Madhe, Spanjës, Portugalisë dhe Shteteve te Bashkuara të Amerikës.Lija e maj...

Sa orë gjumë duhet të flenë 40-vjeçarët, shkencëtarët japin përgjigjen
Sa orë gjumë duhet të flenë 40-vjeçarët, shkencëtarët japin përgjigjen
Alsat M

Nëse jeni mbi dyzet vjeç, shkencëtarët kanë gjetur përgjigjen për ju: shtatë orë gjumë çdo natë mjaftojnë për të mbajtur trurin tuaj dhe trupin tuaj të shëndetshëm.Hulumtimi u botua në Nature Aging&nb...

Partia Demokratike, me 8 emra për presidentin e ri të Shqipërisë
Partia Demokratike, me 8 emra për presidentin e ri të Shqipërisë
Alsat M

Partia Demokratike ka nxjerrë 8 emra si propozime për presidentin e ri të Shqipërisë, për diskutim të thelluar. Emrat janë përzgjedhur pas mbledhjes së grupit të Partisë Demokratike që zgjati për disa...

Lidhjet me Putinin, Shroder humb një pjesë të privilegjeve
Lidhjet me Putinin, Shroder humb një pjesë të privilegjeve
Alsat M

Gerhard Schröder (SPD), ehemaliger Bundeskanzler und jetziger Leiter Verwaltungsrat Nord Stream 2, wartet auf den Beginn der Anhörung im Wirtschaftsausschuss des Bundestags zum Pipeline-Projekt Nord...

VMRO-DPMNE: Qeveria për momentin është në nokaut
VMRO-DPMNE: Qeveria për momentin është në nokaut
Alsat M

Aleksandar Veljanovski nga VMRO-DPMNE në emisionin “Rruga drejt” në Alsat vlerësoi se bllokada nga VMRO-DPMNE për punën e Kuvendit është e suksesshme, duke theksuar se në periudhën e fundit Kuvendi nu...

“Bllokimi i Kuvendit”, Bilalli-Zendeli pyet opozitën: Si do ta ndalni në të ardhmen këtë praktikë
“Bllokimi i Kuvendit”, Bilalli-Zendeli pyet opozitën: Si do ta ndalni në të ardhmen këtë praktikë
Alsat M

Deputetja e BDI-së, Arta Bilalli-Zendeli derisa debatohej rreth bllokimit të punës së Kuvendit, pyeti se si në të ardhëm në rast se opozita do të vijë në pushtet do ta ndaloje këtë praktikë. Ndërkohë ...