Albeu(al)

Juve mendon se Pogba dëshiron të kthehet në Torino, kontakte të reja me agjentin e tij
Juve mendon se Pogba dëshiron të kthehet në Torino, kontakte të reja me agjentin e tij
Albeu

Juventusi beson se ka epërsinë ndaj PSG-së në negociatat me mesfushorin Paul Pogba. Sipas Fabrizio Romano, klubi torinez mendon se mesfushori i Manchester United dëshiron të kthehet në skuadrën e Juve...

Afrohet data, ja kur Mbappe do të shpallë vendimin e tij për të ardhmen
Afrohet data, ja kur Mbappe do të shpallë vendimin e tij për të ardhmen
Albeu

Se ku do të kalojë sulmuesi Kylian Mbappe sezonin e ardhshëm do të dihet deri në fund të javës. Sulmuesi do të shpallë vendimin e tij të dielën. Ai do të njoftojë se cilin nga dy klubet, Real Madrid a...

Marca zbulon të ardhmen e Moratës
Marca zbulon të ardhmen e Moratës
Albeu

Juventusi ka hequr dorë nga opsioni i blerjes së Alvaro Moratas. E shkruan gazeta spanjolle “Marca”, duke nënvizuar se si klubi i Juventusit ia ka komunikuar tashmë lojtarit këtë vendim. Morata është ...

Senati amerikan miraton ndihmën prej 40 miliardë dollarësh për Ukrainën
Senati amerikan miraton ndihmën prej 40 miliardë dollarësh për Ukrainën
Albeu

Senati i SHBA ka miratuar afro 40 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën, paketa më e madhe e ndihmës që nga pushtimi i Rusisë. Paketa përfshin ndihmën ushtarake, ekonomike dhe humanitare dhe u votua me...

Golf, dhe pasioni për verën, jeta e dytë e Andrea Pirlos
Golf, dhe pasioni për verën, jeta e dytë e Andrea Pirlos
Albeu

Nga sporti në familje: e gjithë bota e Andrea Pirlos që sot feston 43 vjet. Karakteri Interi, Milani dhe Juve. Andrea Pirlo (i cili feston sot 19 maj 43 vjetorin) ka ngrohur zemrat e shumë fansave me ...

Ky është tatuazhi më i dashur i Robert Berishes
Ky është tatuazhi më i dashur i Robert Berishes
Albeu

Muzikanti dhe këngëtari i njohur kosovar, Robert Berisha, së fundi është tejet i përfolur për jetën e tij private. Siç është bërë e ditur, Berisha është në lidhje me Laureta Maqedoncin, një modele q...

UEFA “fshin” emrin “Air Albania”, ja e vërteta
UEFA “fshin” emrin “Air Albania”, ja e vërteta
Albeu

Shqipëria po bëhet gati për zhvillimin e finales së Ligës së Konferencës, pa dyshim një arritje historike për vendin tonë. Finalja e kompeticionit më të ri të UEFA-s do të zhvillohet në Shqipëri më 25...

Xavi tashmë ka folur me Koulibaly
Xavi tashmë ka folur me Koulibaly
Albeu

Kalidou Koulibaly është në axhendën e Barcelonës. Një mbrojtës që është dëshira kryesore e Xavi Hernandez-it siç e pamë mëngjesin e sotëm, por senegalezi nuk është një objektiv i lehtë siç po e shohin...

“Falë Ronaldos, unë jam një futbolliste”, njihuni me lojtaren kroate (FOTO LAJM)
“Falë Ronaldos, unë jam një futbolliste”, njihuni me lojtaren kroate (FOTO LAJM)
Albeu

Ana Maria Markovic është një futbolliste kroate që luan si sulmuese për klubin zviceran të Superligës së Grave Grasshopper dhe kombëtaren e Kroacisë. Ajo njihet si fitbollistja më simpatike në futboll...

11 profesioniste mjekësore të një spitali mbesin shtatzënë në njëjtën kohë
11 profesioniste mjekësore të një spitali mbesin shtatzënë në njëjtën kohë
Albeu

11 profesioniste mjekësore në një spital të vetëm në Misuri janë shtatzënë në të njëjtën kohë, me dy infermiere që do të lindin në të njëjtën ditë.Rastësisht, shumica e tyre punojnë në obstetrikë. “At...