ABC News(al)

“Nëse Mbappe ëndërron Realin duhet të shkojë, përndryshe do të pendohet gjithë jetën”
“Nëse Mbappe ëndërron Realin duhet të shkojë, përndryshe do të pendohet gjithë jetën”
ABC News

Kylian Mbappe duhet të shkojë te Real Madrid, përndryshe mund të pendohet. Kjo është këshilla që i është dhënë yllit të Paris Saint-Germain nga një legjendë e futbollit francez, Jean-Pierr...

​Kurti: Serbia po e shndërron veten në Bjellorusi të Ballkanit
​Kurti: Serbia po e shndërron veten në Bjellorusi të Ballkanit
ABC News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi të enjten se Kosova dëshiron normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë, por nënvizoi se nuk do të ketë asociacion në baza etnike ashtu sikurse p...

Dybala “çmend” Premier League, 4 klube kërkojnë argjentinasin
Dybala “çmend” Premier League, 4 klube kërkojnë argjentinasin
ABC News

Paulo Dybala në fund të sezonit është lojtarë i lirë dhe shumë klube tashmë janë vënë në gjurmët e tij, për të siguruar shërbimet e sulmuesit argjentinas. Premier League është një nga kamp...

Evertoni siguron qëndrimin mes më të mirëve, Burnley në fije të perit për mbijetesën
Evertoni siguron qëndrimin mes më të mirëve, Burnley në fije të perit për mbijetesën
ABC News

Evertoni ka arritur të marri një fitore shumë të rëndësishme ndaj Crystal Palace, pasi ekipi i Frank Lampard fitoi me shifrat 3-2. Një fitore kjo që i siguroi mbijetesën skuadrës nga Liver...

Ndërron jetë në moshën 75-vjeçare ylli i shumë filmave
Ndërron jetë në moshën 75-vjeçare ylli i shumë filmave
ABC News

Aktori i njohur John Aylward ka vdekur në moshën 75-vjeçare. Aktori ndërroi jetë të hënën në shtëpinë e tij në Seattle, raportojnë mediat e huaja. Gruaja e tij, Mary Fields tha për Deadlin...

Kurti: Kosova është në rregull, për normalizim marrëdhëniesh duhet të ndryshojë Serbia
Kurti: Kosova është në rregull, për normalizim marrëdhëniesh duhet të ndryshojë Serbia
ABC News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ndodhet për vizitë në Shtetet e Bashkuara gjatë së cilës deri tani ka zhvilluar takime me biznese amerikane kryesisht të fushës së teknologjisë informat...

“Ishte xheloz dhe kontrollues”, aktorja e njohur dëshmon kundër Johnny Depp në gjyqin me ish gruan e tij
“Ishte xheloz dhe kontrollues”, aktorja e njohur dëshmon kundër Johnny Depp në gjyqin me ish gruan e tij
ABC News

Ka vijuar dhe sot gjyqi mes Amber Heard dhe Johnny Depp. Aktori ka paditur ish gruan e tij për shpifje pas një shkrimi që botoi në The Washington Post, ku fliste për abuzimin në familje. N...

Mbappe do të shpallë vendimin e tij të dielën
Mbappe do të shpallë vendimin e tij të dielën
ABC News

Se ku do të kalojë sulmuesi Kylian Mbappe sezonin e ardhshëm do të dihet deri në fund të javës. Sulmuesi do të shpallë vendimin e tij të dielën. Ai do të njoftojë se cilin nga dy klubet, R...

Fabregas: Do të largohem nga Monaco, dua një klub që të luaj dhe që besojnë tek unë
Fabregas: Do të largohem nga Monaco, dua një klub që të luaj dhe që besojnë tek unë
ABC News

Cesc Fabregas do të largohet nga Monaco në fund të këtij sezonit, teksa edhe kontrata i përfundon me klubin e Principatës. Lajmin e ka konfirmuar vetë mesfushori në një intervistë për “AFP...

Jonida Vokshi tregon në një foto krejt botën e saj
Jonida Vokshi tregon në një foto krejt botën e saj
ABC News

Jonida Vokshi po i shijon këto ditë të ngrohta maji me vogëlushen e saj. Aktorja ka publikuar sot një imazh shumë të ëmbël, ku shihet shumë e lumtur teksa mban në krahë vajzën Emi. Përmes ...